Desi Opel nu a anuntat nimic oficial, exista zvonuri ca la Geneva va fi prezentata cea mai puternica versiune a lui Opel Adam. Sub denumirea de Adam S, mini-ul celor de la Opel va concura direct modele Fiat 500 Abarth si Mini Cooper. Se pare ca sub capota va exista un motor turbo de 1,4 litri, cu o putere de cel putin 140 CP. Acest motor se va adauga noului motor SIDI de un litru, care debuteaza la Adam tot la Salonul Auto de la Geneva.
,
Dragos Craiovan
in Headline Salonul de la Geneva Știri
Opel va prezenta la Geneva Adam S, un rival direct pentru Fiat 500 Abarth si Mini Cooper
-
Articole similare
-
Faza aceea, când lași toate regulile în urmă ca să obții iluminarea: Aston Martin Valkyrie LM e altceva decât ce pare a fi!
Există reguli pentru vehiculele înmatriculabile, există reguli pentru automobilele de competiție – în general, există…
-
Volvo XC90: Etalonul siguranței
A doua generație a lui Volvo XC90 a debutat încă din 2014, însă rămâne categoric…
-
Prestații de supercar pentru un SUV de lux: Bentley Bentayga Speed, materializare a unei expresii absolutiste în toate privințele
La vârful actualei generații Bentley Bentayga tocmai a fost introdusă o variantă cu totul ieșită…
-
Destule premiere conceptuale pentru marca franceză, prezentate sub forma lui Alpine A390. Asistăm la începutul unei ere noi!
Prin toate caracteristicile sale, Alpine A390 demonstrează că transformarea prin care trece marca sportivă a…
-
Volvo EX90: Definiția luxului electric
Transpunerea în electric a lui Volvo XC90 sosește în persoana lui EX90. Cum se descurcă…