Acesta poate fi comandat in saptamânile urmatoare, la un pret care porneste de la 9.862 de euro cu TVA inclus pentru motorizarea pe benzina de 1,2 litri/85 CP. O noua unitate diesel cu trei cilindri, de 1,1 litri/75 CP va fi disponibila de luna viitoare. Gama de motorizari este completata de un diesel de 1,4 litri/90 CP si de o unitate pe benzina de 1,4 litri/100 CP. Noul i20 prezinta si o serie de echipamente optionale nou introduse cum ar fi: cheia inteligenta si butonul Start/Stop, luminile cu aprindere automata, stergatoare cu senzor de ploaie si camera video pentru marsarier – cu afisaj pe oglinda centrala. Fiecare unitate i20 este echipata in varianta standard cu ESP (Electronic Stability Program) si VSM (Vehicle Stability Management).
,
Auto Bild Romania
in Știri
i20 facelift intra in România
Teodor Brusalis, noul director executiv al Hyundai Auto România, a prezentat in premiera pentru tara noastra faceliftul lui i20.
-
Articole similare
-
Din când în când, revenirea la esență vine să genereze idei noi. Jeep Anvil 715 Concept propune o astfel de explorare a sinelui
Să ajungi dincolo, chiar dacă asta înseamnă să treci pe unde nu s-a mai trecut…
-
Amprentă stilistică exclusivă de inspirație marină pentru Rolls-Royce Cullinan Yachting – sub comandă privată, desigur!
Marca britanică de top a prezentat SUV-urile Rolls-Royce Cullinan Yachting, o producție de patru comenzi…
-
Al doilea val pentru marca din Wolfsburg: VW ID.3 Neo este pregătit să preia curând ștafeta la nivelul clasei compacte!
Vă vine sau nu să credeți, au trecut deja 7 ani de la debutul seriei…
-
Electromobilitate premium la cote compacte: Audi A2 e-tron va fi lansat în a doua parte a anului 2026
În această toamnă, la extremitatea inferioară a gamei sale, Audi va introduce o nouă serie…
-
Transparență în achizițiile second-hand: RAROM și BMW România, colaborare pentru actualizarea instantanee a rechemărilor
Astăzi, 24 martie, Registrul Auto Român şi BMW România au anunțat implementarea unui proces digital…