La exterior si-au facut aparitia lumini de zi cu tehnologie LED si un nou set de oglinzi mai aerodinamice. Sofisticatul sistem de infotainment Comand cu navigatie, comenzi vocale si, in premiera, acces la internet, va fi oferit ca dotare standard. Clientii vor putea opta pentru doua versiuni de varf complet noi, echipate cu motorizari biturbo: G63 AMG, cu motor V8 biturbo de 5,5 litri si 544 CP sau G65 AMG, propulsat de un V12 de 6 litri si 612 CP. Variantele G350 (diesel V6 de 3 litri, 211 CP) si G500 (V8 aspirat de 5,5 litri, 388 CP) vor fi disponibile doar in compania cutiei automate 7G-Tronic Plus cu 7 rapoarte.
,
Auto Bild Romania
in Știri
Facelift pentru Mercedes Clasa G
Lansat in 1979, Mercedes Clasa G este unul dintre cele mai longevive modele din industria auto. Odata cu implinirea frumoasei varste de 33 ani, Clasa G va trece printr-o operatiune discreta de facelift.
-
Articole similare
-
Concentrare transtemporală extraordinară a patrimoniului BMW la National Golf & Country Club, cu unele piese inestimabile
În cadrul arhitectural contemporan, ilustrativ pentru primul sfert de secol al celui de-al treilea mileniu,…
-
RoBuild 2025 – Când industria întâlnește emoția!
Ediția a 3-a a târgului-festival RoBuild s-a încheiat după trei zile intense, pline de emoţie,…
-
(P) IBM Manta Data Lineage: control total asupra datelor, într-o industrie auto din ce în ce mai digitală
Industria auto nu mai este de mult doar despre motoare, design și performanță. Astăzi, fiecare…
-
Noua nuanță cu inspirație solară adăugată la oferta top-modelelor BMW Seria 7, prezentată în premieră absolută în România
În percepția românească tipică, nuanțele spectrului crem, unt, galben-pai sau galben-stins sunt apreciate pentru că…
-
Faza aceea, când lași toate regulile în urmă ca să obții iluminarea: Aston Martin Valkyrie LM e altceva decât ce pare a fi!
Există reguli pentru vehiculele înmatriculabile, există reguli pentru automobilele de competiție – în general, există…