UPDATE: Lucien Hora s-a impus la Sinaia, in etapa cu numarul patru a CNVC Dunlop

UPDATE: Cursa din acest weekend de la Sinaia nu a fost lipsita de incindete. La finalul cronicii puteti vedea si un scurt clip cu un accident care a agitat spiritele aflate in oraselul prahovean.

Weekend-ul care tocmai s-a incheiat a fost unul plin pentru fanii motorsportului.

Pe plan local, s-a desfasurat etapa cu numarul patru din cadrul Campionatului National de Viteza in Coasta Dunlop. “Ostilitatile” au avut loc la Sinaia, iar castigator a fost Lucien Hora.

In prima mansa a concursului desfasurat pe strazile localitatii prahovene, resiteanul a fost mai rapid cu doar 5 sutimi fata de Horatiu Ionescu-Cristea si al sau Ferrari 458 Challenge. Podiumul primei urcari a fost completat de Lucian Radut, acesta reusind sa-l devanseze pe Paul Andronic cu doar 6 zecimi.

horatiu ionescu-cristea sinaia

In mansa secunda, Lucien Hora si-a imbunatatit rezultatul cu o secunda, in timp Horatiu Ionescu-Cristea nu a putut sa-si depaseasca performanta obtinuta in prima mansa. La final, ecartul dintre cei doi a fost de 1,35 secunde. Pe pozitia a treia a podiumul s-a clasat Lucian Radut, urmat de Paul Andronic si Ovidiu Zaberca.