Simona Halep a fost numit ambasador Mercedes-Benz în România. Astfel, vedeta tenisului românesc feminin se alătură seriei de ambasadori ai brandului în România: Andreea Esca, Camelia Potec, Andi Moisescu și Cătălin Ștefănescu.
„Suntem încântați să o primim pe Simona Halep în familia Mercedes-Benz România, cu atât mai mult cu cât marcăm aniversarea a jumătate de secol sub umbrela ‘driving performance și a excelenței AMG. Atât Mercedes-Benz România, cât și Simona Halep au un scop comun – The Best, iar în acest sens suntem încântați să anunțăm noul parteneriat’, a declarat Philipp Hagenburger, Managing Director Passenger Cars și CEO Mercedes-Benz România.
În urma parteneriatului, Simona Halep va miza pe un Mercedes-AMG GLE 43 4MATIC Coupé în prima parte a anului 2017.
„Sunt mândră să fac echipă cu Mercedes-Benz în România, o companie cu un palmares indisputabil atât în furnizarea, cât și în promovarea excelenței, a performanței și a inovației. Sunt încrezătoare cu privire la această experiență incredibilă și sunt încântată să am Mercedes-Benz România alături în această călătorie,’ a declarat Simona Halep.
:contrast(8):quality(75)/https://www.auto-bild.ro/wp-content/uploads/2017/03/Simona-Halep-and-Philipp-Hagenburger_1.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.auto-bild.ro/wp-content/uploads/2024/07/Cover-resolution.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.auto-bild.ro/wp-content/uploads/2024/10/Mercedes-E-Class-SH-004.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.auto-bild.ro/wp-content/uploads/2024/03/New-midsize-portofolio.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.auto-bild.ro/wp-content/uploads/2025/09/Auto-bild_cum_alegi_o_main_care_s_mbine_confortul_cu_sigurana.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.auto-bild.ro/wp-content/uploads/2025/01/Mazda-CX-3-SH-005.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.auto-bild.ro/wp-content/uploads/2025/01/Opel-Astra-Combi-SH-002.jpg)