Doi români, care se dădeau drept polițiști rutieri în Austria și opreau ‘pentru control’ autovehiculele pe autostrada A1, au adunat în decurs de 4 luni o mică avere aplicând celebra metodă „Maradona”.
Un român face grave acuzații unui lanț mare de benzinării: Mi-au vândut motorină cu apă’
Ca la Formula 1. Un șofer s-a filmat în timp gonea prin România cu 270 de km/h | VIDEO
Nu s-au bucurat însă de ea, pentru că au fost descoperiți și reținuți de adevărații polițiști. Autoritățile spun că, în doar 4 luni, cei doi au strâns 64.000 de euro.
Ce a văzut un fermier pe terenul său în urma unei plimbări cu mașina. Nu mi-a venit să cred!’
Cum circulă un autobuz plin cu polițiști prin Capitală? Ca o rachetă!
Românii – de 34 și 48 de ani – vizau în special șoferi de TIR-uri care transportau autoturisme. Pe timpul falselor controale, șoferilor li se cerea să plătească diverse sume de bani pentru a-și putea continua drumul.
De ce e bine să ai o cameră de luat vederi în automobil! | VIDEO
Polițiștii austrieci autentici din Amstetten au observat sâmbătă, 4 noiembrie, autoturismul românilor tras în fața unui TIR care transporta autoturisme și era parcat pe banda de urgență şi astfel au reuşit să-i prindă.
Un șofer din Suceava a primit 15 amenzi în câteva minute
De necrezut! Ce se află în mijlocul șoselei, la intrarea în… Caracal | FOTO
Sursa: stirileprotv.ro